Artykuły

"Sołek" - kuźnia dla odważnych

Utworzono: środa, 10, kwiecień 2013

W wakacje po drugim roku studiów, będąc mocno już zmęczonym tzw. "życia studenckim" - wypełnionym wszystkim tylko nie nauką ;) - szukałem spokojnego miejsca do zamieszkania. Byłem zdecydowany, aby z dala od zgiełku i "imprez" skupić się wyłącznie na nauce i sporcie oraz szeroko rozumianym rozwoju osobistym. Miałem wtedy 21 lat chciałem rzetelnie zająć się swoją przyszłością.

Akurat w tym czasie Ośrodek Akademicki "Sołek" rozpoczynał swoją działalność w Poznaniu. Wymagający zdrowej dyscypliny dom, z całodniowym wyżywieniem, ulokowany w pięknej scenerii Parku  Sołackiego oraz blisko Jeziora Rusałka i okolicznych lasów, gdzie można biegać i uprawiać inne sporty, był tym, czego potrzebowałem.

Rozpoczął się szczególny okres w moim życiu - przede wszystkim ciężkiej pracy nad sobą. W "Sołku" udało mi się na poważnie realizować konsekwentnie swoje pierwsze długookresowe cele. Wiązało się to z przewartościowaniem pewnych spraw, wyrzeczeniami, zerwaniem z dawnymi nawykami. Przyjaźnie i wartościowi ludzie o interesujących osobowościach oraz niepozbawiona humoru atmosfera pracy i skupienia w domu bardzo sprzyjały.  Szczególnie dużo zawdzięczam ówczesnemu dyrektorowi Ośrodka - Józkowi, który niczym dobry, starszy brat wspierał w trudnych momentach. Udało się ukończyć dobrze studia, zdobyć ciekawą pracę. Jestem przekonany, że gdyby nie Sołek byłoby to znacznie trudniejsze, może nawet w moim przypadku niemożliwe.

Serdecznie zachęcam do podjęcia wyzwania zamieszkania w tym miejscu. To dobra inwestycja! Każdy poważnie myślący młody człowiek powinien ją rozważyć...

 Grzegorz B., absolwent towaroznawstwa na AE

Opiekę duchową nad Sołkiem sprawuje Opus Dei, Prałatatura Personalna Kościoła katolickiego. Odpowiedzialny za stronę: www.solek.pl

Template Joomla 1.7 by Wordpress themes free